Безумовно, кавуни є джерелом величезної кількості вітамінів, до того ж вони мають на рідкість низькою калорійністю (всього 28 калорій на 100 грамів), дині також можуть піти на користь здоров’ю. Однак споживання надмірної кількості баштанних здатне нашкодити організму.

Кавуни багаті вітамінами групи B: B1 і B6 – для роботи нервової системи, B9 (фолієва кислота) – для підтримки когнітивних функцій. Також в кавунах міститься досить велика кількість вітаміну C, який необхідний для імунної системи і вітаміну E, антиоксиданту, який зменшує запальні процеси і запобігає старінню, пише “Профиль” з посиланням на фахівців однієї з онлайн-лабораторій. Експерти також відзначають слабкий сечогінний ефект кавунів, який позитивно впливає на фігуру.

Читайте також:  Названі принципи харчування в міжсезоння

Дині теж корисні: в них міститься велика кількість заліза, необхідного для підтримки гемоглобіну на належному рівні, а також в них міститься калій, необхідний для відновлення і нормального функціонування нервової системи.

Крім цього, в динях міститься клітковина, виключно корисна для кишкової мікрофлори, і бета-каротин, що поліпшує здоров’я волосся і нігтів.

Однак експерти відзначили, що занадто налягати на баштанні все ж не варто: при переїданні кавуна ви можете “заробити” розлад шлунково-кишкового тракту або зневоднення.

Крім того, через великий вміст цукру і фруктози кавуни і дині протипоказані людям, що страждають діабетом.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News