Взагалі спати зі світлом можна. Але не завжди, а іноді. Інакше ви можете мати справу з певними проблемами зі здоров’ям.

Що ж буде з вами, якщо ви станете спати з увімкненим світлом постійно?

Порушення секреції мелатоніну. Якщо ви лягаєте спати з вимкненим світлом, то ваш організм виділятиме гормон мелатонін, пов’язаний зі зростанням та з гарним сном. Але якщо ваші очі все-таки вловлюють світло, то цей гормон вже не вироблятиметься, що погано позначиться на здоров’ї, пише Sina.

Збій біологічного годинника. В результаті у людини може виникнути безсоння, йому часто снуватимуться різні сни, можуть бути труднощі з тим, щоб організм перейшов у фазу глибокого сну. Крім того, він може зіткнутися із сонливістю, розсіяністю, млявістю протягом дня.

Уповільнення засвоєння кальцію. Особливо виражений цей ефект у дітей. У них при сні з увімкненим світлом протягом тривалого часу засвоєння кальцію сповільнюється на 25%. У результаті дитина може погано рости, у неї можуть бути ноги колесом, може розвинутися рахіт. У людей похилого віку може виникнути остеопороз.

Прискорення старіння шкіри. Через сон при світлі знижується швидкість обміну речовин, порушується метаболізм, погіршується функція регенерації шкірного покриву. У результаті з часом шкіра стане більш тьмяною, грубою, на ній можуть з’явитися плями.

Погіршення здоров’я очей. Світло заважає зіницям розслабитися вночі. Це може сприяти зниженню гостроти зору та підвищенню ймовірності розвитку деяких очних захворювань.

Зниження імунітету. Вся справа в тому, що через нічники організм не здатний увійти у фазу глибокого сну. Це може призвести до проблем із травленням, обміном речовин, до детоксикації. Крім того, знижується у людини та імунітет.