Новий варіант SARS-CoV-2, що отримав назву “Омікрон”, ймовірно, викликав черговий сплеск заражень коронавірусом в ПАР. За словами фахівців, штам має незвично велику кількість мутацій. Вперше “Омікрон” був виявлений 23 листопада.

За словами мікробіолога з Кембриджського університету Шарон Пікок (Sharon Peacock), в спайк-білку частини вірусу, яка взаємодіє з клітинами людини, існує більше 30 мутацій. Учена пояснила, що вони можуть допомогти вірусу обійти імунну систему і зробити його менш сприйнятливим до лікування, повідомляє UK Health Security Agency. Однак організація підкреслила, що поки цього доведено не було, пише NewScientist.

В даний час всі припущення про нову мутацію засновані на досвіді минулих мутацій SARS-CoV-2, а не на лабораторних тестах. “Ми дійсно не знаємо, чи знизить він ефективність вакцин”, – додала вірусолог Венді Барклай (Wendy Barclay) з Імперського коледжу Лондона. Проте вона зазначила, що теоретично кількість змін в антигенних ділянках на спайк-білку означає, що ефективність антитіл, що виробляються після вакцинації від COVID-19, може бути низькою.

Читайте також:  Дієтологом названо найкращі фрукти для продовження молодості

Крім того, мутації, подібні до тих, що спостерігаються в Альфа – та дельта-варіантах, вказують на те, що новий штам буде легко поширюватися. На думку Барклай, “Омікрон” має більшу здатність до поширення, ніж дельта.

На цьому тлі вкрай важливо стежити за симптомами коронавірусу. Хоча конкретні особливості нового штаму ще не проявилися, є дані про симптоми зараження у вакцинованих. Згідно ZOE covid study (додаток для досліджень COVID-19, метою якого є відстеження симптомів зараження), у хворих після щеплення найчастіше з’являються часте чхання і кашель. “Сильне чхання і кашель можуть бути потенційною ознакою того, що щеплений заразився COVID-19. І, якими б м’якими не були симптоми, необхідно пройти тест і піти на самоізоляцію, щоб захистити своїх друзів, сім’ю і колег”, – додали експерти.

Читайте також:  Еректильна дисфункція: несподівана активність, яка наражає чоловіків на ризик