Жити вічно або хоча б дуже довго хочуть багато, але проблема в тому, що поки еліксиру молодості немає. Проте завдяки відкриттям сучасних вчених людині стали доступні способи зберегти здоров’я і активність на максимальний термін. Згідно з останніми дослідженнями, основним фактором довголіття є не тільки генетика. Набагато важливіше вести здоровий спосіб життя і дотримуватися кількох простих порад лікарів.

Пухнастий друг

Домашні тварини можуть не тільки виляти хвостом – згідно з дослідженнями, вихованці також здатні знижувати ризик тривоги і депресії. Фахівці Американської кардіологічної асоціації порадили завести собаку особливо тим, хто хоче зміцнити здоров’я серця. За даними вчених, власники вихованців рухаються набагато більше через потреби тварини в прогулянках, що покращує роботу серцево-судинної системи.

Достатній сон

Хороший сон дуже важливий для здоров’я, так як це один з найефективніших способів відновлення організму після денної активності. Згідно з дослідженням, проведеним у Великобританії, небезпечний як недосип, так і занадто довгий сон. З’ясувалося, що при нічному відпочинку менше 7 годин на добу тривалість життя скорочується на 12%, а сон більше 9 годин збільшує ризик ранньої смерті на 30%. Короткий сон також виявився пов’язаний із запаленням слабкого ступеня, яке збільшує ризик розвитку раку, серцево-судинних захворювань та інших хронічних станів.

Веселка в тарілці

Щоб прожити якомога довше, лікарі радять їсти більше фруктів і овочів. CDC рекомендує дорослим дві порції фруктів і три порції овочів на день. За словами вчених, у тих, хто їсть багато рослинної їжі, спостерігається “значне зниження” ризику раку і серцево-судинних захворювань.

Кава

З’ясувалося, люди, які п’ють від 3 до 5 чашок кави щодня, мають на 15% менший ризик ранньої смерті. Також є кілька доказів того, що кава може знизити ризик інсульту і діабету 2 типу. Однак варто враховувати, що вживання більше 400 мг кофеїну в день може викликати занепокоєння і безсоння.

Менше алкоголю

Вживання більше однієї порції спиртного напою в день скорочує тривалість життя. За словами експертів, пацієнти, госпіталізовані через надмірне вживання алкоголю, вмирають в середньому на 24 роки раніше. Вживання великої кількості спиртного також пов’язано із захворюваннями печінки, серця та інших органів і набором зайвої ваги.

Небезпечний телевізор

Перегляд улюбленого серіалу або ток-шоу може відняти кілька років життя. Дослідження, опубліковане в British Journal of Sports Medicine, показало, що кожна година перегляду телевізора скорочує тривалість життя на 22 хвилини – аналогічний ефект від викурювання двох сигарет, а шість годин перегляду телевізора в день скорочують її на п’ять років. В ході дослідження гарвардських вчених було виявлено, що перегляд ТБ всього дві години на день збільшує ризик розвитку діабету 2 типу на 20% і на 15% – ризик серцевих захворювань.

Страх смерті

Це парадокс, який потрібно осмислити. Виявляється, що боязнь смерті може скоротити тривалість життя. Дослідження, опубліковане в Journal of Psychosocial Oncology, показало, що боялися смерті пацієнти з онкологічними захворюваннями відчували більше болю і частіше страждали від депресії, очікувана тривалість життя значно знижувалася.