Швидше за все, щодо реакції свого шлунка на сир ви зрозумієте, що переборщили з його кількістю. Але чи відомо, скільки саме сиру – «надто багато» для людини?

З сиру ви отримаєте багато білка та кальцію. У той же час у цьому продукті міститься багато солі та насичених жирів. British Heart Foundation стверджує, що у 30-грамовій порції чеддера може бути більше солі, ніж у пачці чіпсів, пише BBC Science Focus.

Відомо також, що при вживанні насичених жирів у великих кількостях підвищується рівень холестерину та ймовірність розвитку хвороб серця. Однак з’являється все більше наукових доказів того, що сир відрізняється «матричним ефектом», який може певною мірою захистити людину від насичених жирів.

Те, як сир засвоюється вашим організмом залежить від способу приготування цього сиру. Багато сирів виробляють із застосуванням ферменту хімозин. Він застосовується для згортання молока.

2017 року в Канаді було проведено на 43 добровольцях одне дослідження. Згідно з його результатами, жир із вершкового сиру засвоюється і перетравлюється швидше, ніж із чеддера. Експерти припустили, що це пов’язано з більшою доступністю для ферментів людського організму жиру саме з вершкового сиру.

Також у 2018 році вчені дійшли висновку, що при вживанні сиру холестерин знижується набагато сильніше, ніж при окремому вживанні всіх його компонентів: білка, кальцію, олії.