Відомо, що питна вода відіграє у підтримці здоров’я всього організму. Але багато хто не отримує її в достатній кількості. Про корисні властивості такої води розповів дієтолог Батул Ель Альва.

Якщо ви щодня питимете достатньо води, то це допоможе вам уникнути зневоднення. За такого стану людина стикається з «мозковим туманом», перепадами настрою, підвищеною температурою тіла. А ще дуже часто при зневодненні починає паморочитися в голові, швидко виникає стомлюваність, виснаження, болить голова, виникає сухість у роті, з’являються проблеми зі шкірою, змінюється колір сечі.

А оскільки калорій вода не містить, то ви зможете навіть схуднути, якщо заміните газовану воду чи чай із цукром на склянку води.

При цьому ви не зможете пити багато води, якщо ви маєте певні проблеми зі здоров’ям. Це захворювання нирок, печінки, серця, гормональні порушення. Також бувають ліки, що викликають затримку води в організмі: наприклад, опіоїдні знеболювальні, нестероїдні протизапальні препарати, певні антидепресанти.

У середньому для нормальної життєдіяльності на день людина повинна випивати чотири-шість склянок води на добу. А якщо він стикається з високими фізичними навантаженнями, то споживання води має бути ще вищим.

Вода має шість дивовижних ефектів.

Робить суглоби гнучкішими. Суглоби оточені хрящами, що складаються із води на 85 %. І якщо ви питимете достатньо води, то у вас зменшиться хрускіт у суглобах.

Покращує травлення. Так їжа перетравлюватиметься і засвоюватиметься швидше.

Захищає шкіру від сухості. Ваша шкіра завдяки споживанню достатньої кількості води сяятиме: вона стане зволоженою і більш еластичною.

Благотворно позначається на розумових функціях. Наукові дослідження показали, що клітини мозку зменшуються при зневодненні.

Позбавляє токсинів. Через нестачу води у вас можуть розвинутися проблеми з легенями, серцем, нирками, сечовим міхуром.

Переносить кисень по всьому організмі. Плазма складається приблизно на 90% води. Тому при нестачі рідини вона просто не зможе нормально функціонувати.