Відомо, що питна вода відіграє у підтримці здоров’я всього організму. Але багато хто не отримує її в достатній кількості. Про корисні властивості такої води розповів дієтолог Батул Ель Альва.

Якщо ви щодня питимете достатньо води, то це допоможе вам уникнути зневоднення. За такого стану людина стикається з «мозковим туманом», перепадами настрою, підвищеною температурою тіла. А ще дуже часто при зневодненні починає паморочитися в голові, швидко виникає стомлюваність, виснаження, болить голова, виникає сухість у роті, з’являються проблеми зі шкірою, змінюється колір сечі.

А оскільки калорій вода не містить, то ви зможете навіть схуднути, якщо заміните газовану воду чи чай із цукром на склянку води.

Читайте також:  Що не можна додавати в чашку з кавою

При цьому ви не зможете пити багато води, якщо ви маєте певні проблеми зі здоров’ям. Це захворювання нирок, печінки, серця, гормональні порушення. Також бувають ліки, що викликають затримку води в організмі: наприклад, опіоїдні знеболювальні, нестероїдні протизапальні препарати, певні антидепресанти.

У середньому для нормальної життєдіяльності на день людина повинна випивати чотири-шість склянок води на добу. А якщо він стикається з високими фізичними навантаженнями, то споживання води має бути ще вищим.

Вода має шість дивовижних ефектів.

Робить суглоби гнучкішими. Суглоби оточені хрящами, що складаються із води на 85 %. І якщо ви питимете достатньо води, то у вас зменшиться хрускіт у суглобах.

Читайте також:  Фахівець вказала на чотири негативні ефекти вівсянки

Покращує травлення. Так їжа перетравлюватиметься і засвоюватиметься швидше.

Захищає шкіру від сухості. Ваша шкіра завдяки споживанню достатньої кількості води сяятиме: вона стане зволоженою і більш еластичною.

Благотворно позначається на розумових функціях. Наукові дослідження показали, що клітини мозку зменшуються при зневодненні.

Позбавляє токсинів. Через нестачу води у вас можуть розвинутися проблеми з легенями, серцем, нирками, сечовим міхуром.

Переносить кисень по всьому організмі. Плазма складається приблизно на 90% води. Тому при нестачі рідини вона просто не зможе нормально функціонувати.