Якщо настала рання менопауза, то варто готуватися до серйозних випробувань і ловити хвороби на корені.

Чим небезпечна менопауза, яка настає раніше покладеного терміну. Чи варто готуватися до проблем зі здоров’ям. У цій непростій темі взялися розібратися співробітники університету в Квінсленді (Австралія).

Вчені залучили в свої дослідження 5107 жінок і спостерігали за ними більше 20 років. На початку експерименту, в 1996 році, молодшій його учасниці було 45 років, а старшій – 50 років. Рання менопауза була зафіксована у 119 жінок.

Кожні три роки добровольці заповнювали анкети, в яких розповідали про своє здоров’я. Вченим було важливо зрозуміти, чи пов’язані рання менопауза з поширеними хворобами людей зрілого і похилого віку (гіпертонія, діабет, інсульт, астма, остеопороз, артрит, підвищений холестерин, обструкційні хвороби легенів, депресія і рак).

Читайте також:  Натискання кнопки повтору на будильнику негативно позначається на здоров'ї

Дослідники з’ясували, що у 71 відсотка учасниць експерименту до 60 років спостерігалися два і більше захворювання з цього списку. Примітно, що у всіх цих жінок була передчасна менопауза.

– Коли менопауза настає до 40 років, то ризик розвитку хвороб серця і судин, діабету, інсульту, астми і раку грудей на порядок вище, – пояснила автор дослідження Гіта Мішра.

Вчені також вважають, що ризик захворіти є також у тих жінок, у яких рання менопауза була скоригована.

Дослідження на цю тему тривають.