Цілком нормально час від часу почуватися не в своїй тарілці, але незрозумілі зміни, що зберігаються, можуть сигналізувати про щось більш серйозне. За даними NHS, пастка, в яку потрапляє багато хворих на рак, полягає в тому, що вони спочатку помилково приймають перше за друге. Результатом є критичні затримки отримання перевірки.

Велике дослідження було спрямовано на виявлення «тривожних» симптомів, що вказують на можливий діагноз раку. Дослідження, засноване на великій популяції, було засноване на даних бази даних досліджень загальної практики Великобританії – комп’ютеризованої бази даних анонімних даних з історій хвороби пацієнтів.

Вивчено чотири «тривожні» симптоми для діагностики новоутворень сечовивідних шляхів, дихальних шляхів, стравоходу або товстої та прямої кишки протягом трьох років після появи симптомів. Новоутворення є аномальною масою тканини, яка утворюється, коли клітини ростуть і діляться більше, ніж повинні, або не вмирають, коли мають. Новоутворення можуть бути доброякісними (не раковими) або у разі злоякісними (раковими).

Дослідники зосередили увагу на таких симптомах:

  • Кров у сечі (гематурія)
  • Кашель з кров’ю (кровохаркання)
  • Труднощі ковтання (дисфагія)
  • Ректальна кровотеча

Що з’ясували дослідники?

Протягом трьох років 11 108 перших випадків гематурії були пов’язані з 472 новими діагнозами раку сечовивідних шляхів у чоловіків та 162 у жінок. Після 4812 нових епізодів кровохаркання у 220 чоловіків був діагностований рак дихальних шляхів, у жінок – 81. Після 5999 нових діагнозів дисфагії було поставлено 150 діагнозів раку стравоходу у чоловіків і 81 у жінок.

Вони дійшли висновку:

«Нова поява тривожних симптомів пов’язана з підвищеною ймовірністю діагностики раку, особливо у чоловіків та людей віком від 65 років. Ці дані підтримують ранню оцінку тривожних симптомів у спробі виявити основні види раку на більш ранній стадії, що більш піддається лікуванню».