Вірні і перевірені способи уникнути поширених помилок за сімейним столом.

Якщо ваші діти мають надлишкову вагу, вас, ймовірно, турбує питання про те, як правильно організувати харчування, щоб не погіршити цю проблему. У цій статті ми обговоримо 7 загальних помилок батьків і розповімо, як їх уникнути.

Помилка №1: Залучення дитини в «клуб любителів чистої тарілки»

Здорові діти їдять, коли вони голодні і припиняють їсти, коли насичуються. Вони слідують своїм природним, внутрішнім біоритмам, і батьки не повинні заохочувати їх за те, щоб вони доїдали все, що було покладено на тарілку. Ви повинні навчити дітей жити в гармонії з власним голодом і тоді їм вдасться уникнути переїдання, коли вони стануть дорослими.

Недавні дослідження показали, що всі діти, незалежно від віку, їдять більше, коли їм подаються великі порції. Іншими словами, чим більше ми кладемо на їх тарілки, тим більше вони будуть їсти – незалежно від того, наскільки наситилися.

Висновки

1. Не перегодовуйте дитину і не хваліть її за «чисту тарілку».

2. Забезпечте дитині невеликі або помірні порції їжі (крім овочів і фруктів – їх споживання можна не обмежувати). Дозволяйте дитині не доїдати і дозволяйте додаткові порції, якщо вона просить.

Помилка №2: Солодка винагорода

Деякі діти відмовляються їсти основні страви, і тоді батьки вдаються до хабарництва. «Якщо з’їси броколі, то отримаєш морозиво на десерт». На жаль, цей метод вчить наших дітей, що броколі та інші овочі є менш привабливими (бо їх споживання вимагає винагороди), а десерт – це нагорода і приз. Численні дослідження показали, що, в кінцевому рахунку, гастрономічні уподобання таких дітей спотворюються на користь «призової їжі».

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению
Що ж робити?

Не перебільшуйте роль десерту і не використовуйте його в якості заохочення за споживання «потрібної і правильної» їжі.

Помилка №3: ​​Заборона на всі солодощі

Деякі батьки повністю забороняють своїм дітям солодощі. Але це дуже крайній захід. Для того щоб допомогти дітям сформувати здорове ставлення до їжі (в тому числі і до десертів), ми повинні знайти золоту середину. Немає нічого поганого в регулюванні споживання солодощів, але забороняти їх зовсім не варто. Дослідники Пенсільванського університету виявили, що, коли діти обмежені у вживанні печива або інших ласощів, їх бажання роздобути «вкусняшку» збільшується, і як тільки у них з’являється можливість з’їсти щось солодке, вони переїдають.

Який же результат?

Контролюйте кількість солодощів, які вживає дитина, але надайте їй можливість вибору в рамках розумного.

Помилка №4: Маленька дитина має право з’їсти стільки ж, скільки велика

Читайте також:  Комплексний підхід до лікування та профілактики циститу

У дослідженні, опублікованому в Європейському журналі клінічного харчування, значиться, що діти, які мають старших братів і сестер, з більшою ймовірністю їдять нездорову їжу (солодка газована вода, картопляні чіпси, печиво, торти і цукерки), ніж діти, які не мають старших братів і сестер . Так відбувається, тому що старшим дітям дозволяють отримувати ці сумнівні задоволення.

Як же бути? Не дозволяйте вашим дітям старшого віку, їсти закуски, які не підходять для дітей ясельного віку, коли ваш молодший перебуває поруч. Покладіть частування в ланч-бокс в школу, або нехай старша дитина насолоджується ним, коли ваш молодший перебуває в іншій кімнаті, або лягає спати.

І, звичайно ж, такі продукти, як газована вода і чіпси не повинні бути присутніми в дитячому раціоні взагалі.

Помилка №5: Рідкі калорії

Повчальне дослідження, опубліковане в 2008 році в журналі «Педіатрія» показало, що діти отримують від 10 до 15% калорій від загального щоденного споживання солодких напоїв (наприклад, газована вода, спортивні напої і фруктові напої) і 100% фруктовий сік. Крім того, у таких дітей середня щоденна кількість споживаних калорій збільшилася з 242 до 270 калорій за останні десять років і продовжує зростати. Напої не викликають ті ж механізми насичення, як тверда їжа. Це означає, що ваші діти навряд чи будуть відчувати себе ситими від великої кількості газованої води або соку і, отже, отримають більше калорій, ніж варто було б, а це може призвести до небажаного збільшення ваги в довгостроковій перспективі.

Читайте також:  Роль японського колагену в таблетках для підтримки здоров'я суглобів – Japan Trading
Висновки

Обмежте вибір напоїв, пропонованих у вашому будинку, дитина повинна пити більше простої води, нежирного молока і розведеного соку, виключіть газовану воду. І самі не пийте її в присутності дітей, подавайте хороший приклад!

Помилка №7: Не важливо як виглядає їжа на тарілці

Ваше бачення здорового столу може включати в себе просту смажену курку, рибу, салати і багато овочів і фруктів, але не кожен малюк погодиться із задоволенням їсти те, що виглядає не дуже привабливо. Якщо ви хочете переконати ваших дітей їсти здорову їжу, вам доведеться додати творчості у ваші страви. Спробуйте пограти з формами, кольорами і текстурами, щоб «оживити» тарілку вашої дитини.

Харчова «війна» з дитиною може бути досить складною, але вона того варта. Дуже важливо дотримуватися перерахованих правил, щоб гастрономічні смаки, щеплені вами вашому малюкові, допомогли йому зберегти привабливі форми в дорослому віці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІТАМІННИЙ СНІДАНОК ДЛЯ МАЛЮКА

ХАРЧУВАННЯ ДИТИНИ ПІД ЧАС ХВОРОБИ

ОСОБЛИВОСТІ ЗИМОВОГО ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ