Холодний десерт, звичайно, не вилікує хворе горло, але може полегшити ваші страждання.

Що кажуть лікарі

Фахівці вважають, що не варто відмовлятися від морозива через ангіну. Наприклад, Джеймс Штекельберг (James M. Steckelberg), професор Mayo Medical School, пише: «насправді заморожені молочні продукти можуть заспокоїти хворе горло і дати вам калорії, які ви недоотримуєте, оскільки не їсте тверду їжу через неприємні відчуття».

На сайті Mayo Clinic людям, які страждають від болю в горлі, теж радять не уникати холодного: «Спробуйте заспокійливі продукти і напої. Теплі рідини (бульйон, чай без кофеїну або тепла вода з медом), а також холодні десерти, такі як фруктовий лід, можуть зменшити біль у горлі».

Однак деякі види морозива можуть стати причиною неприємних відчуттів. Журналістка і колишня військова медсестра Джулі Хемптон (Julie Hampton) зазначає, що дуже солодкі чи кислі десерти, а також морозиво з горіхами, печивом, шоколадом, карамельною крихтою дратують і травмують слизову. Якщо ви не переносите лактозу або страждаєте алергією на молоко — вибирайте фруктовий лід або інші охолоджені десерти на основі некислих фруктів і соків.

Відомий дитячий лікар, кандидат медичних наук Євген Олегович Комаровський теж висловився на користь холодного:

Так, чорт забирай! При ангіні можна пити холодний компот і їсти морозиво, як і при будь-яких інших хворобливих ураження ротоглотки, якщо це приносить реальне полегшення!

Доктор Комаровський

Висновок

Морозиво або холодний фруктовий десерт теоретично можуть бути корисні при ангіні, оскільки:

  • Вони забезпечать вас додатковою енергією і поживними речовинами.
  • Жири молока пом’якшать схильну до сухості слизову оболонку.
  • Місцеве охолодження зменшить біль і зменшить запалення в тканинах мигдаликів.
  • Задоволення і гарний настрій додадуть моральних сил у боротьбі з хворобою.

Зловживати морозивом не варто навіть здоровому. Але якщо їсти його потроху (не більше 150 г), вибирати натуральний склад і уникати десертів, які дратують слизову, то воно може принести полегшення.

Щоб розвіяти всі сумніви, проконсультуйтеся з вашим лікарем, адже саме він відповідає за успіх лікування і має право заборонити вам їсти певні продукти, коли від цього залежить одужання.