Популярний напій – каву – цілком можна замінити матчею, цикорієм, какао, керобом, масалою, імбирним чаєм або ж молочною сироваткою з соком.

Численні дослідження вже давно спростували шкоду кави. Але для тих, хто її не любить або хоче спробувати альтернативу, видання “НВ” створило цілий список напоїв.

Матча

Японський чай матча має солодкуватий присмак із незначною гіркуватістю. Кофеїну в ньому не менше, ніж у каві. Напій бадьорить, а також підвищує концентрацію уваги.

Завдяки правильній обробці в листі зберігається якнайбільше антиоксидантів, вітамінів і мікроелементів. Щоб не зменшити користь, важливо заливати його гарячою водою, але не окропом.

Цикорій

Через легку гіркуватість цикорій за смаком нагадує каву. Цей присмак йому дає полісахарид інулін, який є потужним пребіотиком. Напій добре засвоюється організмом, а також допомагає під час схуднення, адже притуплює апетит і майже не містить калорій.

У рослині немає кофеїну, але підбадьорливий ефект присутній. Його забезпечує вітамін В5. А тіамін підвищує витривалість, роблячи цикорій хорошою альтернативою каві.

Какао

Напій з порошку какао-бобів – природний антидепресант, який піднімає настрій і бадьорить через кофеїн і теобромін. У ньому багато вітамінів і корисних речовин. Також за його регулярного вживання знижується ризик розвитку атеросклерозу.

Какао допомагає підвищити гемоглобін і поліпшити стан шкіри, а також волосся. Але водночас напій має високу калорійність.

Кероб

Кероб – популярний суперфуд, який роблять із висушених плодів ріжкового дерева. Суміш з керобу й молока вдається схожою на какао, але водночас значно солодшою.

Завдяки натуральній солодкавості в напій не доведеться додавати цукор, що робить його дієтичним. Кофеїну в керобі немає, але через казино с реальным выводом денег велику кількість вітамінів він забезпечує приплив енергії. Також, на відміну від какао, кероб не є алергеном.

Масала

Чай масала – зігрівальний і підбадьорливий напій за індійським рецептом. Його готують на основі чорного чаю, додаючи молоко й спеції: кардамон, корицю, гвоздику, фенхель. Також можна додати й інші прянощі, наприклад, мигдаль, мускатний горіх, корінь солодки.

Завдяки фенхелю напій корисний для травлення, а гвоздика допомагає залишатися здоровим у сезон застуд. За індійською традицією напій має бути калорійним, тому в нього обов’язково додають підсолоджувач.

Імбірний чай

Чай з імбиру – вітамінний, він бадьорить і зігріває. Напій містить вітаміни групи В, А, С, ефірні масла, а також покращує кровообіг і дає заряд енергії.

До кореня цієї рослини можна додавати мед, лимон, лайм. Імбирний чай також можна змішати з чорним або зеленим.

Молочна сироватка з соком

У молочній сироватці присутні вітаміни А, С і В. Солі магнію роблять напій корисним в разі стресів, адже зміцнюють нервову систему. Для поліпшення смаку в сироватку додають фруктове пюре або сік.

Джерело: Обозреватель