За даними німецького Товариства артроскопії, проблема болю в колінах з віком зачіпає майже кожну другу жінку і кожного третього чоловіка. Фахівці розповіли про те, які небезпечні причини можуть за цим таїтися, повідомляє журнал Focus.

Колінним суглобам доводиться витримувати весь наш вага: під час стрибків, бігу, ходьби по сходах і спусках вниз на коліна лягає відразу дуже велике навантаження.

“М’язи, зв’язки і сухожилля колінних суглобів діють в складній комбінації як пружина і амортизатор. Вони часто перебувають під величезним тиском і напругою. Відповідно, колінні суглоби значною мірою схильні до травм, їх тканини швидко зношуються”, – констатують медики.

Читайте також:  Чому так складно втримати вагу після схуднення

Що саме може стати причинами болю в колінах? Фахівці виділяють дві найбільш значні:

  • гонартроз (запалення колінного суглоба), який вже давно перестав бути проблемою старості і зачіпає сьогодні все більше молодих людей.
  • травми і постійні стреси, пов’язані з повсякденним життям або спортом; найбільш поширеними травмами коліна є розрив хрестоподібної зв’язки і пошкодження меніска.

Запалення в коліні як причина болю. За словами експертів, є кілька інших причин болю в коліні, які є найбільш поширеними.

Ревматоїдний артрит. В цьому випадку імунна система атакує власні тканини організму в структурі коліна.

Подагра. Порушення обміну сечової кислоти призводить в першу чергу до проблем з суглобами в плюснево-фаланговом суглобі. Але найбільш часто ураженим суглобом після цього є колінний.

Читайте також:  Чим небезпечний підвищений тиск, якщо його не помітити

Псоріатичний артрит. Принаймні кожен четвертий пацієнт з псоріазом також страждає від запалення, яке може вражати один або обидва колінних суглоба.

Тип болю в коліні може вказувати на причину. Локалізація і форма болю дають інформацію про причини болю в коліні, пояснюють лікарі.

  • Біль в передній частині коліна, що іррадіює з надколінка, може вказувати на артрит надколінка, бурсит, травму.
  • Біль в коліні з боку спини (підколінний біль) – ознака пошкодження хрестоподібної зв’язки, остеоартриту.
  • Біль в коліні з внутрішньої сторони (медіальний біль в коліні) пов’язана з пошкодженням внутрішнього меніска, проблеми з сухожиллями, бурситом.
  • Ранкова скутість – симптом остеоартриту.
  • Біль в коліні в стані спокою, вночі виникає при ревматоїдному артриті.
Читайте також:  Вживання яєць може захищати серце від хвороб

Джерело: МедікФорум