Як щоденне заняття читання книг сприяє зниженню ризику смертності на 20%, показало нове дослідження Єльського університету.

Єльські вчені виявили, що читання книг продовжує людям життя, якщо стає щоденною звичкою – завдяки цьому продовжується гарне когнітивне здоров’я. Про їх відкриття розповів журнал Social Science and Medicine: у ньому йдеться про те, що дослідники виявили – звиклі читати живуть довше, ніж ті, хто не читає. Висновок про це було зроблено після 12-річних спостережень.

«Звичка читати у людей була пов’язана з 20-відсотковим зниженням ризику смертності, порівняно з її відсутністю. Ті, хто читав понад три з половиною години на тиждень, жили приблизно на 23 місяці довше, ніж люди, які не читали», – цитує видання науковців.

Вони також додали, що аналіз показав користь від читання саме книг. За словами експертів, будь-який рівень читання книг дає значно більше переваг у продовженні життя, аніж читання періодичних видань. Дослідники вважають, що читання книг було більш ефективним, оскільки задіює більше когнітивних здібностей і дає «перевагу у виживанні завдяки іммерсивному характеру, який підтримує високий когнітивний статус».

Вчені наголошують, що збереження гарного когнітивного здоров’я має дуже велике значення для якісного довголіття. Чим сильніший і здоровіший мозок, тим нижчий ризик таких вікових станів, як деменція.

«Розум подібний до м’яза, який потрібно тренувати і розтягувати, щоб залишатися здоровим. Читання тренує цю «м’язу», допомагаючи їй зберігатися сильною протягом тривалого періоду часу», – висловилися автори роботи.