Вчені з Гарвардського університету пропонують людям, які бажають прожити якнайдовше, займатися спортом вдвічі більше. Необхідно довести цей показник до 5 годин піших прогулянок на тиждень.

Дорослі люди, які збільшують нині рекомендований рівень фізичних навантажень у два рази, згодом на третину рідше йдуть з життя раніше часу. Вчені з Гарвардського університету стежили за здоров’ям понад 100 000 осіб упродовж 30 років. Учасники спостережень, які дотримувалися рекомендованих показників фізичної активності, на 21% рідше вмирали передчасно, порівняно з тими, хто спортом взагалі не займався.

Але рівень захисту від ранньої смерті підвищувався на 31% серед тих добровольців, які витрачали на фізичні навантаження вдвічі більше за рекомендовані інтервали, і на тиждень, наприклад, на помірні за інтенсивністю тренування у них витрачалося не менше 5 годин. До таких типів тренувань відносяться піша ходьба, силові навантаження чи вправи на витривалість.

Схожі, але менші переваги були відзначені в учасників, які витрачали дві з половиною години на тиждень на інтенсивні тренування на кшталт бігу, плавання чи велосипеда. У деяких країнах Заходу дорослим мешканцям рекомендується робити до 75 хвилин інтенсивних тренувань на тиждень або дві з половиною години помірних навантажень. До них, наприклад, відносяться стрижка газону і навіть миття посуду.