Пандемія коронавірусу повертається з новими варіантами COVID, які отримали назву BA.4 та BA.5. За словами експертів, ці штами більше схожі на “початковий” вуханський варіант коронавірусу і далекі від омікрону. Згідно з дослідженнями, BA.4 і BA.5 майже втричі стійкіші до антитіл, які виробляються після щеплення, ніж омікрон.

Проте даних про те, що спричинена новими штамами хвороба протікає важче, поки що немає. Тим не менш, важливо знати, які симптоми можуть вказати на зараження. Як зазначили фахівці, варіант ВА.5 має кілька унікальних ознак, що відрізняють його від попередника.

Йдеться про дзвін у вухах. Разом із втратою нюху цей симптом може вказувати, що хвороба торкнулася області поруч із головним мозком. Вчені Інституту генетики Лондонського університету помітили ще одну особливу ознаку – нічну пітливість. Вони зазначили, що пацієнти, які заразилися новим варіантом COVID, пітніють так сильно, що їх піжами та постільна білизна іноді повністю промокають.

Класичними ознаками хвороби, як і раніше, залишаються симптоми, схожі на застуду: нежить, біль у горлі, стійкий кашель, головний біль та втома. Деякі пацієнти також говорять про пропасницю.