Морква належить до числа найбільш популярних овочевих культур в Україні, її можна знайти в городі майже будь-якого дачника. Але мало хто знає про те, як корисний цей дивовижний продукт харчування.

Велика частина плюсів для здоров’я, які ми отримуємо від споживання моркви, пояснюються вмістом бета-каротину і харчових волокон. Цей овоч також вважається відмінним джерелом антиоксидантів, він багатий вітамінами A, C, K, B8, пантотеновою кислотою, фолатами, калієм, залізом, міддю і магнієм. Все це робить моркву відмінним інструментом для профілактики хвороб серця. Шотландські дослідники виявили, що регулярне вживання моркви протягом трьох тижнів знижує рівень холестерину на 11%.

Морква також сприяє зменшенню артеріального тиску за рахунок наявного в ній калію, що є розширювачем судин. Він зменшує напругу судин і артерій, підвищуючи рівень кровотоку і циркуляції крові. Морква містить цілий ряд антисептичних та антибактеріальних властивостей, які дозволяють їй зміцнювати імунну систему. Цей овоч сприяє процесам травлення за рахунок волокон, які є одними з найважливіших елементів для здоров’я всієї травної системи. Волокна сприяють нормальному стільцю і всій роботі кишечника.

Ще однією своєю корисною властивістю морква зобов’язана бета-каротину. Його споживання пов’язано зі зниженням небезпеки декількох видів пухлин, включаючи рак легенів. Морква сповільнює або зупиняє процес вікової макулярної дистрофії, яка є основною причиною втрати зору в літньому віці. До речі, дефіцит вітаміну А може викликати порушення зору, а морква багата цим вітаміном. Нарешті морква допомагає контролювати діабет, зміцнювати здоров’я порожнини рота і навіть знижувати ризик інсульту. Для цього достатньо щодня вживати сиру моркву.

Джерело: МедікФорум