На викликані великою кількістю цукру, пошкодження серцево-судинної системи особливо вразливими є люди з безалкогольним стеатогепатитом. Однак дієта з високим вмістом цукру загрожує артеріям здорових молодих людей.

Якщо хтось хоче мати здорове серце, слід уникати цукру, – випливає з роботи вчених з University of Surrey, опублікованій на сторінках журналу “Clinical Science”.

Дослідники спостерігали дві групи чоловіків з нормальним рівнем жиру в печінці і з його підвищеною кількістю при неалкогольному жировому захворюванні печінки (nonalcoholic fatty liver disease – NAFLD).

Добровольці з обох груп були розділені по дієті. Частина з них протягом 12 тижнів живилися кількість цукру, рівне 140 калоріям в день (рекомендована доза), а частина до 650 калорій.

Читайте також:  Ці три продукти допоможуть підтримати здоров'я серця

Дослідження дозволило зробити деякі тривожні висновки. У пацієнтів NAFLD були серйозні ліпідні аномалії при обох дієтах, але високий вміст цукру шкідливо вплинув на артерії. Виявилося, що при деяких міркуваннях зміни метаболізму у здорових чоловіків на цукрових дієті нагадували ті, які відбулися під впливом цукру у людей з NAFLD.

“Наші результати забезпечують нові докази того, що споживання великої кількості цукру може змінити метаболізм жирів, таким чином, що збільшує ризик серцево-судинних захворювань”, – говорить професор Гріффін з University of Surrey.

Через погані звички особливо схильні молоді люди. “У той час як більшість дорослих не споживає цукор в таких кількостях, які ми використовували в цьому дослідженні, деякі діти і молодь може досягати такого рівня споживання цукру при занадто інтенсивному споживанні газованих напоїв та солодощів”, – пояснює учений.

Читайте також:  Від чого конкретно з'являється старече недоумство у чоловіків