У Німеччині детально досліджували мікробіом легенів у хворих на муковісцидоз.

Легені людини є екологічною нішею для величезної кількості різноманітних бактерій, і в цьому мікробіомі існує важлива рівновага. Однак у певний момент баланс порушується, і легені піддаються атаці небезпечних мікроорганізмів. Особливо великому ризику піддаються хворі спадковим захворюванням на муковісцидоз, які мають труднощі з виведенням виділень слизової оболонки. Вчені з Університетської лікарні Хайдельберга (Німеччина) зуміли знайти відповідь на питання про причини зараження легень бактерією Pseudomonas aeruginosa, викликає кістозний фіброз легенів. Докладно про дослідженні повідомляє European Respiratory Journal.

Вчені досліджували бактеріальні проби хворих на муковісцидоз, в яких одноразово або кілька разів виявляли присутність бактерії Pseudomonas aeruginosa. При цьому застосовувався метод секвенування генома. Всього було досліджено 392 проби від 71 пацієнта.

З’ясувалося, що мікробіом легенів складається з понад 100 різних видів бактерій, склад яких змінюється від людини до людини. При цьому виявилося, що бактерії пологів Neisseria, Veillonella та Prevotella корелюють з кращою функцією легенів у пацієнтів. За словами фахівців, первинну інфекцію Pseudomonas aeruginosa слід лікувати агресивними антибіотиками, щоб не тільки захиститися від хронізації хвороби, але також запобігти подальшим змінам мікробіома. При хронічному перебігу антибіотики можуть лише пригнічувати небезпечну бактерію, так як вона вчиться адаптуватися до ліків і ховатися в захисній біоплівці.

Джерело: MedikForum