Дефіцит амінокислот є однією з найпоширеніших причин сильного випадання волосся – за якими ще симптомами його можна впізнати?

Лікарі констатують, що амінокислоти є другим за важливістю компонентом після води для організму. Вони називаються незамінними, оскільки тіло не може їх виробляти самостійно – лише отримувати разом із їжею. Що стосується волосся, то воно складається з білків – зокрема, кілька незамінних амінокислот необхідні для виробництва кератину, основного білка у волоссі, пише Express.

Чому випадає волосся? Якщо організм відчуває дефіцит амінокислот і, відповідно, він починає «заощаджувати» ці речовини – у тому числі за рахунок того, що переводячи ріст волосся у фазу спокою. Через два або три місяці часто відбувається їхнє посилене випадання.

Ознаки дефіциту амінокислот. Крім випадання волосся, симптоми проблеми можуть бути такими.

  • Гормональний дисбаланс.
  • Зниження імунної функції, схильність до інфекцій.
  • Погане загоєння шкірних ушкоджень.
  • Нестача енергії, слабкість.
  • Розлади настрою.

Як поповнити дефіцит амінокислот? Найкращими джерелами є продукти тваринного походження – м’ясо, молочні продукти, яйця, риба, які містять усі дев’ять незамінних амінокислот. Розточники білка також хороші, вони включають кіноа, соєві продукти, горіхи та насіння, рис, бобові продукти. Однак у рослинних білкових джерелах зазвичай не вистачає однієї чи кількох амінокислот, тому такі продукти необхідно комбінувати, щоб отримати те, що потрібно організму (наприклад, вживати разом рис та боби).