Доктор Володимир Ені-Олорунда розповів про природу виникнення хвороби Альцгеймера, а також з якихось перших тривожних дзвіночків її можна вчасно розпізнати.

Природа хвороби Альцгеймера досі не вивчена та не досліджена до кінця. Зі 100% доведених фактів вона передається у спадок.

«У переважній більшості випадків діагностується після досягнення 65 років, іноді розвивається у віковому проміжку 45-60 років. Випадки захворювання молодих людей поодинокі та спричинені мутацією генів. Перший „дзвіночок“ — порушення пам’яті — дає привід насторожитися у будь-якому віці», — каже експерт.

Серйозно підвищує ризики деменції та погіршення пам’яті відсутність інтелектуальної та розумової праці, яка є тренажером для нашого мозку.

Перші симптоми Альцгеймера люди, як правило, не помічають і їх довго ігнорують. Одним із таких дзвіночків є розсіяність (забув, куди йшов і навіщо).

Також на перших етапах може знижуватися активність та інтерес до життя в цілому. Людина може нехтувати нормами поведінки, правилами гігієни.

Чи помічали, що іноді співрозмовнику важко підібрати слова, щоб висловити свої думки? Це також може бути одним із тривожних сигналів, які не варто ігнорувати.

Складнощі із засвоєнням нової інформації, забудькуватість, перепади настрою, апатія, необґрунтований гнів і роздратування – ці ознаки характери для хвороби Альцгеймера.

У людей похилого віку часто спостерігається такий симптом, як втрата в часі та просторі. Вони можуть вийти з дому та забути адресу, заблукати. Так проявляється деменція.