Серед проблем, пов’язаних з очима та зором, є багато властивих певному віку. Лікар-окуліст Очного центру Джона А. Морана (США) Едвард Ніколс перерахував важливі моменти, на які потрібно звернути увагу, і розповів про обстеження та маніпуляції, які рекомендується робити в тому чи іншому віці.

До 10 років

Коли дитина йде в дитячий садок (kindergarten – так у США називають “нульовий” клас початкової школи, в який дитина йде у п’ять років), Ніколс рекомендує зводити його до офтальмолога на комплексне обстеження навіть за відсутності проблем із зором. Фахівець радить також звертати увагу на такі властиві цьому віку проблеми, як короткозорість, далекозорість, косоокість та проблеми з фокусуванням, пише University of Utah Health.

У 10-30 років

Зір може поступово змінюватись приблизно до 20-річного віку. Коли у дітей та підлітків розвивається короткозорість, то, як правило, вона збільшується до 25 років. Далі зір зазвичай зберігається цьому рівні до 40-річного віку. Тому якщо планується вдатися до рефракційної хірургії, краще почекати, коли аномалія рефракції стабілізується – і вже тоді робити операцію.

У 40-60 років

У цьому віці фахівці рекомендують проходити розширене обстеження очей щорічно. Також Ніколс зазначає, що, починаючи приблизно з 42–45 років, багатьом стають необхідні окуляри для читання або роботи за комп’ютером.

Після 70 років

Серед найпоширеніших захворювань очей, з якими людина може зіткнутися у літньому віці, – катаракта, глаукома та вікова дегенерація жовтої плями. Тому дуже важливо проходити регулярне обстеження у офтальмолога. І не тягнути з візитом до фахівця при погіршенні зору чи виникненні будь-яких проблем із очима.