Коли йдеться про підвищення ризику раку, є очевидні причини, такі як куріння та вживання алкоголю. Проте експерт поділився, що певну роль може грати і нестача вітамінів.

“У деяких випадках невиліковний дефіцит B12 також може збільшити ризик розвитку раку шлунка”, – сказав доктор Вішал Шах, медичний директор компанії Thriva.

Дефіцит вітаміну B12 відомий тим, що здатний спричинити безліч проблем зі здоров’ям.

Дефіцит вітаміну B12, спричинений перніціозною анемією, є специфічним типом, який може підвищити ризик розвитку раку.

«Дефіцит вітаміну B12, поряд з анемією, є двома найпоширенішими ознаками стану, відомого як перніціозна анемія. Це стан, у якому ваша імунна система перешкоджає засвоєнню організмом вітаміну B12. Він робить це, атакуючи білок-носій, необхідний вашому тілу для поглинання B12 (відомий як внутрішній фактор), або атакуючи клітини, які виробляють цей білок у шлунку (відомі як парієтальні клітини)».

Читайте також:  Лягаючи спати на годину пізніше, ризик є захворіти на смертельну хворобу

Цей процес викликає тривале запалення у шлунку, яке може збільшити ризик розвитку раку шлунка, що називається аденокарциномою.

Аденокарцинома описує рак, який формується у залізистій тканині, яка вистилає певні внутрішні органи та виробляє та виділяє речовини в організмі, такі як слиз, травні соки та інші рідини.

Деякі люди можуть наражатися на більш високий ризик цього стану. Це поширене серед жінок та людей з іншими аутоімунними захворюваннями, такими як діабет 1 типу. Хороша новина полягає в тому, що існує безліч попереджувальних знаків, які можуть привернути увагу до дефіциту вітаміну В12.