Чай вважається одним з найпопулярніших напоїв світі. Коли справа доходить до сніданку, багато хто віддає перевагу саме його, проте мало хто знає, які сорти найкраще підходять, щоб почати день. Фахівці заявляють, що є кілька хороших альтернатив ранковій каві, які не тільки розбудять, але і допоможуть зосередитися.

Матча

Японський чай забезпечить потужний приплив енергії. Для його приготування використовуються ті ж чайне листя, що і в зеленому чаї, але обробляються вони по-іншому. Оскільки відбираються листочки, вирощені в тіні, в них вкрай високий рівень кофеїну і вони практично не піддаються окисленню. Але, незважаючи на це, кофеїн матчу працює також, як і кофеїн будь-якого іншого чаю. Він м’яко, але вірно, будить організм, і утримує енергію протягом усього дня. Додатковим бонусом буде велика кількість антиоксидантів, які знімають запальні процеси в організмі.

Читайте також:  Що робити, якщо немає сексуального бажання?

Зелений чай

Альтернативою матчу може бути звичайний зелений чай. З цього напою можна отримати всі бонуси японського чаю, але в меншій кількості. Що стосується кофеїну, чашка зеленого чаю приблизно вдвічі слабкіше чашки кави. В середньому в ньому міститься близько 30-50 мг кофеїну на чашку напою об’ємом 263 мл, пише Coffee and tea corner.

Чорний чай

Якщо зелений чай не подобається на смак, можна замінити його чорним. Вміст кофеїну в обох напоях приблизно однакове. Чорний чай також багатий антиоксидантами, які допомагають впоратися з вільними радикалами в організмі.

Зелений чай з м’ятою

М’ята відома своєю здатністю знімати стрес, втому і розслабляти м’язи. Ще однією перевагою буде свіжий подих. Крім того, олія перцевої м’яти покращує концентрацію уваги, тому чай особливо корисний перед початком робочого дня.

Читайте також:  Названо список продуктів, які впливають на вироблення естрогенів

Єрба мате

Ще одна відмінна альтернатива кави. Це Південноамериканський чай готують з листя рослини Ilex paraguariensis. Регулярне вживання йерба мате дає чимало переваг для здоров’я, які забезпечує велика кількість антиоксидантів і амінокислот. Крім того, в напої міститься більше кофеїну, ніж в чашці зеленого або чорного чаю, що допоможе прокинутися і налаштуватися на трудовий день.