Вітамін B3 – один з восьми вітамінів групи B. Він грає роль в перетворенні їжі, яку ми їмо, в енергію, допомагає організму використовувати білки і жири, а також підтримує здоров’я шкіри, волосся і нервової системи. Недолік цього вітаміну може викликати симптом, відомий як пелагра, який призводить до сухості і потріскування п’ят.

Вітамін B3 також відомий під назвою ніацин. Вітамін B3 є антиоксидантом, тобто бореться з вільними радикалами у вашому тілі. Це нестабільні молекули, які можуть завдати шкоди вашому організму, якщо їх рівень стане занадто високим.

Коли ви не отримуєте достатньо вітаміну B3, у вас може бути більш високий ризик розвитку стану, званого пелагрою.

За словами Healthline, одним із симптомів пелагри є суха і лущиться шкіра, яка може розвиватися на частинах вашого тіла, в тому числі на п’ятах.

“Пелагра також характеризується деменцією, діареєю і дерматитом, також відомими як «три Д».

Дерматит, пов’язаний з пелагрою, зазвичай викликає висип на обличчі, губах, ступнях або руках. У деяких людей навколо шиї утворюється дерматит – симптом, відомий як намисто Касаля.

Додаткові симптоми дерматиту включають:

  • Червона шкіра
  • Області зміни кольору від червоного до коричневого
  • Товста, покрита кіркою, луската або потріскана шкіра
  • Сверблячі, пекучі ділянки шкіри

За даними MedlinePlus і Медичного центру Університету Меріленда, рекомендована дієтична доза, або RDA, для B3 становить 16 міліграмів для дорослих чоловіків і 14 міліграмів для дорослих жінок.

Людина може отримати це, вживаючи в їжу такі продукти, як буряк, пивні дріжджі, лосось і арахіс. Або ви можете поговорити зі своїм лікарем про добавку.