Дуже багато у процесі приготування супу починають знімати пінку, що утворилася, як тільки м’ясо закипить. Однак насправді робити це потрібно не завжди. Ми вирішили розповісти вам про ці таємниці смачного супу.

Трохи фактів про бульйон і пінку

Пінка — це білок, який виділився з м’яса. Вона з’являється тільки в тих випадках, коли м’ясо закипає в холодній воді. Якщо ж його кинути в окріп, то пінки не буде.

Ще одна хитрість — у киплячу воду досить кинути невелику кількість цибулі. Це дозволить уникнути появи пінки. Але навіть якщо вона з’явилася, нічого страшного в цьому немає. Це білок, який надає бульйону додаткову поживність.

Взагалі, якщо при варінні м’яса бульйон вам не потрібен — просто опускайте м’ясо, коли вода вже закипіла. Піни після цього не буде, але і бульйон стане не настільки наваристим. Крім того, за допомогою все тієї ж цибулини піну можна опустити на саме дно.

Єдина піна, яку можна прибирати — темна. По суті, це кров, яка виділилася з м’яса. Вона не завдає організму ніякої шкоди, але і користі від неї практично ніякої.

Наведемо ще кілька порад, які будуть корисні під час приготування супу:

  • Якщо суп був пересолений, досить кинути в нього щіпку рису. Це не додасть супу зайвого смаку, а баланс солі стане оптимальним.
  • При готуванні м’яса на невеликому вогні бульйон вийде більш наваристим. Поставивши ж м’ясо на сильний вогонь, його смакові характеристики будуть краще.
  • В залежності від типу бульйону, відрізняється час додавання солі. Якщо бульйон є грибним, сіль потрібно додавати буквально за пару хвилин до зняття його з вогню, рибних — на самому початку, м’ясних — приблизно за півгодини до зняття з вогню.
  • Розсольник зовсім не обов’язково готувати саме на м’ясному бульйоні — він цілком може бути рибним або грибним. Якщо вам все ж необхідно зняти пінку, а вона виявилася на дні — просто додайте в бульйон склянку холодної води. Піна підніметься вгору і її легко можна буде зняти.
  • Для поліпшення смаку бульйону краще доливати в нього окріп, а не холодну воду. Бульйон стане більш смачним і поживним, якщо в самому кінці варіння додати в нього трохи часнику протертого. Крім цього, поживні якості можна поліпшити за допомогою звичайного цибулиння.
  • Після того, як суп був знятий з вогню, лавровий лист з нього бажано вийняти.
  • Рибний бульйон зливати краще не відразу, а приблизно через півгодини з того моменту, як він знятий з вогню.

Дані нескладні поради допоможуть будь-якій господині зробити суп не тільки смачним, але і корисним. Насолоджуйтеся наваристим смаком і нас запрошуйте в гості!

Джерело: HeadInsider