Лікарі давно вказують на те, що здоров’я дитини дуже сильно залежить від здоров’я матері під час вагітності. Баланс вітамінів до народження може мати великий вплив на подальший розвиток.

Науковий співробітник Департаменту дитячого здоров’я, поведінки та розвитку в дитячій лікарні Сіетла Меліса Мелу провела дослідження, яке встановило можливий зв’язок між дефіцитом вітаміну D у вагітних жінок і рівнем коефіцієнта інтелекту (IQ) у їхніх дітей. Про результати повідомляє News-Medical.

Виявилося, що діти у віці 4-6 років показують кращі результати в тестах на раннє навчання і більш високий рівень IQ, якщо у їхніх матерів під час вагітності не було нестачі вітаміну D. За даними доктора Мелу, дефіцит цієї речовини – звичайне явище у американців. Рекомендована добова доза становить 600 ME, а середнє вживання з їжею-близько 200 ME. Серед жінок, які брали участь у дослідженні, 46% відчували дефіцит вітаміну.

Читайте також:  Лікарі розвінчали міфи про унікальні властивості відомих суперфудів

Доктор Мелу зазначає, що для компенсації дефіциту вітаміну D необхідно більше часу проводити під сонячним світлом. У раціон рекомендується включати більше жирної риби, яєць і збагачених вітамінами молочних продуктів. При необхідності педіатр радить приймати харчові добавки. «Я хочу, щоб люди знали, що це звичайна проблема, яка може вплинути на розвиток дітей. Дефіцит вітаміну D може виникнути, навіть якщо ви дотримуєтеся здорової дієти. Іноді це відбувається через наш спосіб життя, пігментацію шкіри або інших факторів, що знаходяться поза нашим контролем”, – попереджає лікарка.