Невідповідні продукти і напої – один з найбільш серйозних факторів можливих проблем з печінкою.

Вчені назвали найбільш небезпечні продукти для печінки. Серед таких виявився і цукор, а також надмірна кількість фруктози – ці компоненти перетворюються печінкою в жир. Останні дослідження показали, що ожиріння печінки сильно шкодить роботі судинної системи, тим самим значно скорочуючи тривалість життя.

Крім того, перешкодити нормальній роботі печінки можуть рослинні добавки – насамперед, що вживаються в порядку самопризначення. Будь-які добавки слід вживати строго після консультування з лікарем. Це ж правило відноситься і до прийому вітамінів, особливо до прийому вітаміну А.

Вельми небезпечні для печінки трансжири – продукт, одержуваний в результаті специфічної переробки рослинних жирів. У 2003 році Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендувала, щоб вміст трансжирів у калорійності раціону не перевищував 1%, а в 2009 році заявила про необхідність повністю виключити їх з раціону. Потрапляючи в організм людини, молекули трансжирів витісняють корисні жирні кислоти з клітинних мембран. Це порушує повноцінне харчування клітин, а також не дає їм звільнитися від продуктів життєдіяльності. Чим більше трансжирів у раціоні, тим значніше «забруднена» печінка.

Газована вода, за словами вчених, б’є по печінці не слабкіше алкоголю. Поєднання великої дози цукру, барвників, ароматизаторів та інших хімічних компонентів в цих напоях може стати причиною того, що з часом у любителя газованої води розвинеться жировий гепатоз – накопичення жиру в печінці, що призводить до порушення функцій цього важливого органу.

Джерело: МедікФорум