Тим, хто хоче стати довгожителем, потрібно стежити, щоб організм отримував досить так званих «вітамінів довголіття» і важливих мікроелементів.

Вітаміни. Щоб прожити довше, треба забезпечити організму достатню кількість певних мікроелементів. Ось ці речовини:

  • Магній. Заповнювати магній потрібно щодня, оскільки він активно виводиться з організму з сечею. При достатньому рівні магнію знижується ризик інсульту, серцевої недостатності, діабету. Норма магнію: для чоловіків – 350 мг на добу, для жінок – 300 мг. Джерела магнію: курячі яйця, шпинат, гречка, вівсяні пластівці, рис, мигдаль, соя.
  • Хром. Важливий для здорового обміну речовин і нормального засвоєння глюкози, його достатня кількість захищає від тяги до солодкого. Норма хрому: 150 мг на день. Джерела: гречка, пшоно, печінка, бобові, картопля, броколі, цвітна капуста.
  • Вітаміни групи В. Для збереження молодості важливо підтримувати у формі м’язи, а для цього необхідний достаток вітаміну В6. Ще один представник групи, вітамін В1, важливий для контролю механізмів апетиту і захисту від набору ваги. Також необхідний для довголіття вітамін В12, з яким пов’язані тонус і енергійність. Джерела цих вітамінів – гречка, печінка, риба, морепродукти, жовтки яєць.
Читайте також:  Найменше люди сплять у 40 років

Відмова від цукру. Перш за все, потрібно відмовитися від звички класти цукор в напої, а також перекушувати продуктами з цукром – цукерками, печивом, кексами і пр. При надлишку цукру підвищується рівень глюкози та інсуліну в крові, що сприяє накопиченню жиру, в тому числі внутрішнього вісцерального жиру, який стає причиною хронічного запалення судин і пов’язаних з ним захворювань.

Фізична активність. Без фізнавантаження м’язи з віком в’яліють втрачають в масі, що прискорює процес старіння. При цьому, за словами вчених, поліпшити стан м’язів і кісток можна навіть, виконуючи силові вправи всього по кілька хвилин в день. В цілому фахівці рекомендують поєднувати кардіонавантаження з короткими силовими вправами, наприклад, з гантелями.

Читайте також:  Які види кави можуть збільшити ризик для серця: дослідження вчених

Сну. Для продовження життя фахівці настійно рекомендують відмовитися від нічних посиденьок, лягати спати і прокидатися в один і той же час, а за годину до засипання перестати дивитися телевізор і користуватися гаджетами. Ці нехитрі заходи дозволять поліпшити якість сну, з браком якого асоціюються багато небезпечних хвороб, в тому числі гіпертонія, інсульт і діабет.

Джерело: МедікФорум