Ожиріння давно стало реальною загрозою здоров’ю населення розвинених країн. Найстрашніше, що до нього стають все більше схильні діти, тобто добробут суспільства підривається в самому його зародку. У деяких країнах відкриваються реабілітаційні центри для дітей і дорослих з ожирінням, на телебаченні стають все більш популярними шоу про екстремальне схудненні і перетворення. Все це говорить про те, що проблема актуальна і тільки набирає обертів.

Але хто конкретно потрапляє в групу ризику? Як відрізнити вгодованість, здорову повноту від ожиріння? Вчені розробили спеціальний показник — індекс маси тіла. Знайти його формулу не складе ніякої праці. Критична цифра — 25.

Читайте також:  Яку шкоду алкоголь може заподіяти людям, які дотримуються дієти

Якщо ваш показник перевалив за цю позначку, настав час переглянути свій спосіб життя. При досягненні індексу 40 у людини спостерігається четверта ступінь ожиріння, тобто хворобливий вигляд.

Жир, безумовно, корисний і потрібний організму. Без нього буде ускладнена робота всіх органів і систем, наш найбільший головний центр — головний мозок — у значній мірі полягає саме з ліпідів. Але надлишок жиру в організмі може призвести до фатальних наслідків:

  • інфаркту та інсульту;
  • ішемічної хвороби серця, атеросклерозу;
  • безпліддя — просунутий ступінь ожиріння робить зачаття і виношування практично неможливими;
  • хвороб суглобів;
  • ендокринним порушенням;
  • змін опорно-рухового апарату;
  • хвороб печінки.
Читайте також:  Чим небезпечний для здоров'я шоколад

Це лише малий перелік того, чим може загрожувати зайвий жир. Можна сказати, що організм огрядної людини розвалюється. Підвищується ризик розвитку цукрового діабету та онкології. У дітей ожиріння може порушити процес статевого розвитку, істотно вплинути на ендокринну систему і призвести до віддалених наслідків у дорослому житті.

За набір зайвої ваги частково відповідає генетика. Кількість жирових клітин у нас запрограмовано природою, але їх обсяг залежить тільки від нас. Є думка вчених, що ще під час внутрішньоутробного розвитку визначається, скільки жирових клітин у людини. Якщо вона веде правильний спосіб життя, вони будуть мати нормальний об’єм навіть при великій кількості.

Читайте також:  Ці 8 напоїв полегшать травлення

Але якщо зловживати «швидкими» вуглеводами, перевищувати норму калорій регулярно, вести малорухливий спосіб життя, зайва вага, а потім ожиріння не змусять себе чекати. На набір ваги впливають відсутність повноцінного сну, стреси, зловживання алкоголем.

Багатьом хворобам ми не можемо запобігти, але ожиріння, а разом з ним і іншим істотним проблемам зі здоров’ям, можуть уникнути абсолютно всі.