Хочете зберегти печінку – відмовляйтеся від споживання алкоголю мінімум два або три дні на тиждень.

Довгий період Новорічних і різдвяних свят традиційно пов’язаний з активним споживанням алкоголю. Але він підійшов до кінця. Чи не час подумати про те, щоб влаштувати собі «сухий» місяць?

За словами лікаря загальної практики з Кельна Майкла Фельда, алкоголь – це клітинна отрута, що руйнує печінку і мозок, особливо у людей з уже наявними захворюваннями і порушеннями тієї ж печінки, або центральної нервової системи.

“Навіть у здорових людей печінка піддається стресу через вживання алкоголю. Однак цей орган здатний відновлюватися самостійно, якщо ви даєте йому час на таке відновлення”, – розповів Фельд виданню Feetbook.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну В12: ознаки можна виявити на обличчі, кажуть експерти

Небезпечні дози. Лікар констатує, що жінкам не слід вживати щодня більше ніж 0,3 літра пива або 0,1 літра вина. Чоловіки в середньому можуть випивати трохи більше, але і їм не потрібно споживати понад 0,6 літра пива або 0,2 літра вина за добу. Регулярне перевищення цієї кількості загрожує розвитком цирозу і раку печінки, а також негативних змін в головному мозку, включаючи поведінкові розлади, агресивність і так званий синдром Корсакова.

“Сухі” дні, тижні або місяць? Фельд рекомендує практикувати регулярні перерви у випивці-не тільки в січні, але і цілий рік.

“Від алкоголю корисно утримуватися як мінімум два-три дні на тиждень”, – підкреслив медик.

Читайте також:  У ліків від алергії знайшли неприємний побічний ефект

Також лікар додав, що при наявній жировій хворобі печінки, пов’язаної зі споживанням алкоголю, два «сухих» місяці можуть посприяти значному скороченню клінічних симптомів цього небезпечного порушення і поліпшенню стану органу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News