Вітамін B12 виконує три основні функції в організмі: він допомагає підтримувати здоров’я нервів, клітин крові і створювати ДНК. За даними британського Національного інституту здоров’я (NIH), вітамін також здатний запобігати мегалобластну анемію, яка викликає сильне відчуття втоми і слабкості.

Враховуючи важливість B12 для здоров’я, не дивно, що організм різко реагує на його низький рівень. До основних симптомів відноситься незвичайний і постійний звук у вухах – тинітус. У цьому випадку шум може з’являтися як в одному, так і обох вухах відразу. При дефіциті B12 такий стан досить поширений і вражає приблизно 15-20% людей із захворюванням, пише Daily Express.

Як пояснили фахівці LiveStrong, дзвін у вухах пов’язаний з виробленням мієліну – захисної та ізолюючої оболонки, що оточує нерви. Оскільки у виробництві структури бере участь B12, зв’язок між нервами порушується, що призводить до появи шуму.

У дослідженні, опублікованому в Національній бібліотеці медицини США, була додатково проаналізована терапевтична роль вітаміну B12 в тиннитусе. “Дефіцит вітаміну В12 може спричинити демієлінізацію нейронів равликового нерва, що призводить до втрати слуху та шуму у вухах. Крім того, низькі рівні вітаміну B12 і фолієвої кислоти пов’язані з руйнуванням роботи мікросудин, що може привести до зниження ендокохлеарного потенціалу”, – пояснили вчені. За даними NHS, шум у вухах може бути схожим на дзвін, дзижчання, свист, гудіння, шипіння, пульсацію або навіть музику.