Високий артеріальний тиск може призвести до ниркової та серцевої недостатності, судинної деменції, серцевого нападу та інсульту. Показник залежить від багатьох факторів, в тому числі від того, який спосіб життя веде людина, чим вона харчується і чи займається вона спортом.

Експерти вважають, що невеликі коригування в раціоні харчування можуть принести користь здоров’ю і знизити ризик високого кров’яного тиску.

Група дослідників з Університету Аделаїди, Австралія, проаналізувала 12 випробувань, в яких брали участь 553 пацієнти з гіпертонією, і прийшла до висновку, що одна популярна рослина може допомогти в зниженні кров’яного тиску. Йдеться про часник, пише Express.

Було доведено, що часник знижує показники систолічного і діастолічного артеріального тиску. При регулярному вживанні в їжу часнику перше в середньому знижується на 8 мм рт. ст., а друге – на 5,5 мм рт. ст.

При цьому наголошується, що зниження показників артеріального тиску було таким же, як і при прийомі антигіпертензивних препаратів.