Вітамін B12 являє собою водорозчинну речовину, яка має вирішальне значення для загального функціонування організму. У разі його дефіциту можуть з’явитися неприємні симптоми, які багато людей часто ігнорують.

Вітамін B12 використовується організмом для утворення червоних кров’яних тілець і ДНК. Однак природним чином в людському тілі він не виробляється, на відміну, наприклад, від вітаміну D. тому вкрай важливо отримувати достатню кількість цієї речовини з їжею.

Коли виникає дефіцит B12, з’являються характерні ознаки стану. Проблема в тому, що вони розвиваються досить повільно, через що багато їх не помічають і запускають хворобу. За словами фахівців, симптоми можуть бути побічно викликані нестачею еритроцитів або анемією, пише Express. Всього розрізняють десять основних ознак нестачі B12:

* блідо-жовтий відтінок шкіри;
* хворобливий і червоний язик (глосит);
* виразки в роті;
* поколювання в кінцівках (парестезія);
* зміни в руховій функції;
* порушення зору;
* дратівливість;
* депресія;
* зміни в поведінці;
* зниження розумових здібностей.

“Зверніться до терапевта, якщо ви відчуваєте один або кілька цих симптомів”, – розповіли в NHS. За словами лікарів, стан можна діагностувати як на основі ознак, так і результатів аналізу крові. “Важливо якомога швидше діагностувати і вилікувати анемію, викликану дефіцитом вітаміну B12 або фолієвої кислоти. Хоча багато симптомів поліпшуються при лікуванні, деякі проблеми можуть бути незворотними”, – додали медики.

Кращими джерелами вітаміну B12 вважаються продукти тваринного походження, а також риба і молочні продукти. У деяких випадках досить змінити дієту, щоб заповнити недолік речовини, проте іноді не обійтися без добавок або ін’єкції вітаміну.