Стоматолог Андрій Яременко, розповів, чому захоплення жорсткою їжею призводить до пародонтозу, і які продукти потрібно їсти, щоб забезпечити зуби кальцієм.

Жорстко, але в міру

“Щоб зберегти зуби здоровими, потрібно включати в раціон досить жорстких і сирих продуктів — моркви, капусти, селери, яблук. Жуйте їх ретельно, а не доручайте подрібнення кухонному комбайну – в організмі все, що не працює, стає непотрібним, і ви просто втратите зуби, якщо ви їх не навантажуєте. А якщо ще й погано їх чистити, то ризик залишитися без зубів ще вище. Треба пам’ятати, що “безкоштовно” людині даються тільки 52 зуба (20 молочних і 32 постійних), – розповів Андрій Яременко.

Читайте також:  Дієта без м'яса може бути корисною. Але тільки якщо правильно скласти раціон

При цьому надмірне захоплення твердими продуктами може викликати непосильне навантаження, що призведе до розвитку пародонтиту та пародонтозу.

Даремні солодощі

“Від складних десертів, як і від льодяників, краще зовсім відмовитися. Чим більш складний приготовлений кондитерський виріб — тим він шкідливіший для порожнини рота. Я вже не кажу про хвороби інших органів. А «сосучки» і чупа-чупси — це зовсім біда. Вони призводять до вогнищевої демінералізації зубів і створюють активне живильне середовище для розмноження бактерій, через які з часом утворюється карієс.

Якщо дуже хочеться солодкого, то професор радить зупинити вибір на темному шоколаді або мармеладі.

Читайте також:  Чи можна з ранку пити чай, який ви не допили ввечері

Тепло, але не гаряче

За словами стоматолога, варто уникати занадто гарячої їжі – вона повинна бути теплою, але не обпалююче гарячою. Це шкідливо і для емалі і для шлункового тракту в цілому.

“Зв’язок між частими опіками слизової і розвитком раку вже доведена вченими. Емалі шкодить також чергування температур — гаряче-холодне. Від такого «контрастного душу» вона починає тріскатися”, – сказав стоматолог.

Риба і кефір

Саме ці продукти потрібно їсти, щоб забезпечити організм кальцієм, при цьому для його засвоєння важливий вітамін Д, тому краще налягати на рибу і кефір, коли ви знаходитесь на відпочинку під сонячними променями. Або їсти багато жирної риби, якщо ви отримуєте мало сонячного світла.

Читайте також:  Продукти, які дають організму багато вітаміну B12

Джерело: МедікФорум