Лікар загальної практики Ольга Кошелюк розповіла, що є хвороби, власникам яких не можна відвідувати лазню. Для них підвищена температура та висока вологість смертельно небезпечні.

При будь-якому хронічному захворюванні, яке перебуває у стадії загострення, відвідування лазні чи сауни категорично протипоказане, як стверджує Ольга Кошелюк. Вона особливо підкреслює, що це стосується всіх хронічних хвороб. Але якщо ці недуги перейшли в стадію ремісії, і людина не має протипоказань до високого температурного режиму, то відвідування лазні дозволено.

Відомо, що лазня не рекомендується гіпертонікам, оскільки може спровокувати стрибок артеріального тиску. Не радять ходити в лазню людям, у яких хвора шкіра, наприклад, псоріаз, гнійний висип, якісь інфекції та виразки. Не рекомендується відвідування лазні при ревматичних болях та патологіях серцево-судинної системи.

Якщо ви нещодавно перенесли якісь хірургічні операції, то баня теж не є для вас корисним місцем відпочинку. Не радять лазню та пацієнтам, які стикаються з частими епілептичними нападами. Будь-яке підвищення температури тіла також протипоказання до відвідування лазні, і з особливою обережністю туди слід ходити людям похилого віку.