Включення великої кількості фруктів і овочів в раціон молодих людей підвищує якість сну. До такого висновку прийшли вчені Університету Мічигану.

Молоді люди, в раціоні яких достатня кількість фруктів і овочів, рідше скаржаться на хронічне безсоння. А ось у тих, хто цих продуктів недоотримує, частіше з’являються труднощі із зануренням в сон або його збереженням не рідше трьох разів на тиждень протягом трьох місяців, або довше.

Такі підсумки дослідження американських вчених, опублікованого в журналі Sleep Health Journal. Особливо наочно зв’язок між раціоном і якістю сну простежувалася у молодих жінок.

Якщо представниці прекрасної статі збільшували кількість фруктів і овочів на три і більше порції протягом тримісячного періоду, то ймовірність підвищення якості сну і скорочення епізодів безсоння у них виростала в два рази.

Читайте також:  Дієтологиня назвала продукт, який відновлює кишечник

Вчені виявили дуже проста зміна в харчуванні, яке радикальним чином змінює в кращу сторону якість сну людини. Відзначимо, що арсенал засобів боротьби з безсонням налічує безліч фармацевтичних препаратів з категорії снодійних, які володіють величезною кількістю шкідливих побічних ефектів.

А ось фрукти і овочі ніяких побочек не мають, більш того, їх активне вживання пов’язане не тільки з підвищенням якості сну, але і з поліпшенням інших ключових показників здоров’я людини.

Тисячі досліджень довели, що адекватна кількість фруктів і овочів корисно для серцево-судинної системи, ваги людини, уповільнення біологічного старіння і зміцнення імунітету.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News