Вітамін B12 вкрай важливий для правильної роботи організму. Його дефіцит може викликати різні проблеми зі здоров’ям, які можуть стати незворотними. Доктор Рейчел Уорд з Медичного центру Woodlands розповіла, які симптоми вкажуть на розвиток небезпечного стану.

“Дефіцит B12 призводить до анемії, і поряд з цим з’являються такі симптоми, як втома, блідість шкіри, задишка, прискорене серцебиття і переднепритомний стан”, – пояснила вона. За її словами, всі ці ознаки зазвичай проходять після початку лікування. Те ж саме відноситься і до глоситу (болючий і запалений язик), який також є симптомом нестачі B12.

Однак стійкі ознаки дефіциту вітаміну можуть виникнути, коли пошкоджується нервова система, попередила доктор в інтерв’ю Daily Express. Вона пояснила, що низький рівень B12 в організмі негативно позначається на здоров’ї нервів, що призводить до проблем з рівновагою, оніміння кінцівок і прогресуючої слабкості.

Читайте також:  5 продуктів харчування, які знижують рівень холестерину

“Психічні наслідки стану включають сплутаність свідомості, проблеми з пам’яттю, депресію, дратівливість і, у важких випадках, психоз. Якщо дефіцит B12 спостерігається тривалий час, симптоми можуть не зникнути повністю, що стане незворотним пошкодженням мозку і нервів”, – додала Уорд. Спеціаліст порадила звернутися до лікаря, як тільки з’явилися ознаки дефіциту речовини.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News