Не всі симптоми старості, з якими зустрічаються люди похилого віку, поширені повсюдно. Геронтологи з Австралії розвінчали міфи про процеси в організмі, що розвиваються з плином років.

До таких помилок відноситься біль в суглобах, від якої страждає лише частина літнього населення Землі. Додавання в своє життя дещиці спорту допоможе уникнути подібних проблем в майбутньому: хрящова тканина краще зберігалася у тих людей, які хоча б по 20 хвилин займалися фізичними вправами два рази в тиждень.

Навантаження також дозволяла знизити ризик розвитку остеопорозу, який спостерігається лише у 56% жінок старше 87 років.

Спорт допомагає уникнути проблем і з лібідо, адже для більшості літніх людей, як правило, відсутність сексуальних контактів є наслідком самотності.

У 60% опитаних пенсіонерів у віці 60 років і старше протягом попереднього року були регулярні інтимні контакти. Ще одним поширеним міфом є впевненість в тому, що мозок розвивається до певного віку.

Насправді ж нейронні зв’язки утворюються протягом усього життя, а стимулювати цей процес допомагає вирішення логічних завдань.

Наукові джерела:

Aging and Sexuality, source
The Creativity and Aging Study: The Impact of Professionally Conducted Cultural Programs on Older Adults, source
New theory of synapse formation in the brain, source
Cortisol levels during human aging predict hippocampal atrophy and memory deficits, source
Adaptation in very old age: Exploring the role of resources, beliefs, and attitudes for centenarians’ happiness., source