Вітамін B6 є одним з незамінних вітамінів групи B, міститься в самих різних продуктах харчування, в тому числі в рибі і м’ясі, і бере участь більш ніж в 100 реакціях в організмі. Недолік цієї речовини може стати причиною ряду серйозних проблем зі здоров’ям. Симптоми дефіциту вітаміну B6 назвали фахівці.

Проблемна шкіра

Вітамін B6 необхідний для утворення колагену-білка, який потрібно для підтримки здоров’я шкіри. Дефіцит цієї речовини провокує поширене запальне шкірне захворювання-дерматит.

Опухлий язик

Глосит – це патологічне запалення тканин мови, які частіше є ознакою загальних захворювань організму і рідко є самостійною хворобою. При глоситі язик опухає, стає болючим і гладким, так як губляться смакові рецептори, розташовані на поверхні язика.

Читайте також:  4 способи омолодити кишечник і збільшити тривалість життя

Поганий настрій

Депресія, апатія і різкі перепади настрою можуть бути наслідком низького або недостатнього рівня вітаміну B6, пише портал TDW. Він грає ключову роль в регуляції настрою, так як необхідний для синтезу нейромедіаторів, в тому числі серотоніну.

Виснажений імунітет

Дефіцит вітаміну B6 призводить до порушення вироблення імунних клітин. Крім того, згідно з дослідженнями, вітамін B6 покращує імунну відповідь у пацієнтів в критичному стані.

Втома

При зниженні вітаміну B6 підвищується стомлюваність і загальна втома організму. Не тільки B6, але й інші вітаміни групи B необхідні для перетворення їжі в паливо, яке виробляє енергію для вашого організму.

Читайте також:  Люди, які жують жуйку, мають менше проблем із серцем – лікар

Вчені вказують, що найбільшому ризику дефіциту B6 схильні люди:

  • зловживають алкоголем;
  • мають зайву вагу;
  • вагітна;
  • з аутоімунними розладами;
  • приймають протиепілептичні препарати;
  • із захворюванням нирок.

При появі ознак дефіциту вітаміну B6 обов’язково відвідайте фахівця. Тільки лікар за допомогою тестів і аналізів зможе точно встановити причину появи у вас тих чи інших симптомів.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News