Раніше вчені повідомили про те, що вагінальний душ шкодить мікрофлорі піхви і підвищує ризик інфекцій. Тепер підійшла черга гігієнічних засобів: гелів, серветок, зволожуючих кремів… загалом, всього того, що з екранів телевізорів обіцяє нам чистоту і свіжість.

Результати нового дослідження канадських учених, без перебільшення, шокують. Фахівці з Гвельфского університету опитали півтори тисячі канадських жінок про вагінальні засоби гігієни і про можливі проблеми зі здоров’ям.

І ось що вони з’ясували: жінки, які користувалися антибактеріальними гелями, в 8 разів частіше страждали грибковими інфекціями і в 20 разів – бактеріальними. Любительки серветок для інтимної гігієни в 2 рази частіше хворіють на інфекції сечостатевого тракту, а ті, хто користувався лубрикантами і зволожуючими кремами – в 2,5 рази частіше стикалися з кандидозом (молочниця).

Інтимна

Більшість експертів в області охорони здоров’я зійшлися на думці, що ці продукти насправді не потрібні і навіть шкідливі. Замість того щоб запобігати захворювання, вони їх провокують. Причому жінки, які зіткнулися з молочницею, ще легко відбулися. Фахівці попередили, що в теорії засоби можуть спровокувати куди більш серйозні проблеми. Наприклад, запалення малого таза, безплідність і навіть рак шийки матки.

Справа в тому, що піхва самоочищається природним чином, за допомогою «хороших бактерій». Вони захищають організм жінки від вторгнення хвороботворних бактерій. А засоби для інтимної гігієни їх знищують, і піхву стає відмінною середовищем для розмноження шкідливих мікроорганізмів.

«У нашому суспільстві прийнято вважати, що жіночі геніталії – це щось нечисто, а гігієнічні продукти для цієї області позиціонуються як рішення проблеми. Їх нав’язують як необхідність. Але насправді вони представляють загрозу для здоров’я», – прокоментувала ситуацію автор дослідження Кіран О Догерті.

Засоби інтимної гігієни

Вчені також радять не використовувати ароматичні або парфумерні продукти для інтимної гігієни, оскільки вони можуть призвести до вагініту і алергії. У здорових статевих органів завжди є запах, і його не потрібно намагатися витравити. Турбуватися потрібно тільки в разі, якщо:

  • Запах став сильним.
  • З’явився свербіж.
  • З’явилися незвичайні виділення.

Тоді слід відвідати гінеколога. Можливо, це ознаки інфекції.