Біль при артриті може посилюватися в холодну погоду через зміну атмосферного тиску, що негативно впливає на суглоби.

Оскільки температура продовжує падати, у багатьох пацієнтів з артритом можуть хворіти на суглоби. На щастя, лікар поділився найкращими продуктами, які можуть допомогти впоратися з неприємними симптомами артриту.

Хоча основні причини різних типів артриту можуть бути різними, більшість форм захворювання суглобів пов’язані із запаленням, що призводить до болю та обмеження рухів.

Таким чином, дієта, спрямована на зниження рівня запалень в організмі, може допомогти.

«Харчування та спосіб життя мають вирішальне значення для мінімізації ризику розвитку хронічних захворювань, включаючи різні форми артриту. Багато хто з нас не надто замислюється про своє здоров’я, поки не захворіє. Дослідження показують, що наш вибір продуктів харчування може відігравати значну роль у профілактиці та лікуванні артриту», – каже лікар-нутриціолог Ігор Строков.

Тому лікар поділився, як перейти із звичайного раціону на протизапальний режим харчування. Він рекомендував збільшити споживання продуктів, які можуть полегшити біль, спричинений артритом.

«Протизапальна дієта складається переважно або виключно з цілісних рослинних продуктів, тобто фруктів, овочів, цільного зерна, бобів, горіхів, насіння, трав та спецій», – каже лікар Строков.

Ці продукти становлять центральну частину низки моделей здорового харчування, включаючи середземноморську, вегетаріанську та веганську дієти.

«Було доведено, що дієти, багаті на рослини, зменшують біль і покращують якість життя у людей, які живуть з ревматоїдним артритом, остеоартритом, і можуть навіть бути корисними при псоріатичному артриті», – пояснює лікар.

Рослинна їжа наповнена тисячами потужних поживних речовин, вітамінів і мінералів, які мають протизапальні властивості.

Примітно, що один потужний рослинний інгредієнт може навіть зрівнятися з знеболюючими, такими як ібупрофен.

Дослідницька група вивчила десять досліджень, в яких вивчався вплив екстракту куркуми на біль у колінах у пацієнтів з остеоартритом.

Огляд дійшов висновку, що куркума виявилася корисною для цих пацієнтів, і її ефекти були навіть порівняні з нестероїдними протизапальними препаратами, які в деяких випадках включають такі, як ібупрофен та аспірин.

Більше того, ви також можете вживати куркуму у своєму раціоні, але вам потрібно додати перець та жир, щоб активувати її потужні властивості.