Постійна робота в приміщенні і недостатнє перебування на сонці можуть привести до того, що рівень вітаміну D в крові впаде до критичних значень. Оскільки ця речовина бере участь в роботі багатьох систем організму, його недолік викликає серйозні наслідки для здоров’я.

Одним з них медики називають остеомаляцію. Як пояснили фахівці з Клініки Клівленда, цей стан характеризується “розм’якшенням кісток” через недостатню мінералізацію.

Основними симптомами є біль в кістках, особливо в стегнах, і м’язова слабкість. У деяких випадках виникають проблеми з ходьбою.

Іншою ознакою дефіциту вітаміну D може бути остеопороз. Це хронічно прогресуюче захворювання, при якому спостерігається зниження щільності кісток і посилення їх крихкості.

Лікування включає прийом добавок вітаміну D. У важких випадках може знадобитися операція для виправлення деформованих кісток, попередили лікарі.

Національні інститути охорони здоров’я (NIH) радять контролювати рівень цієї речовини в крові і не допускати його падіння. Добрими джерелами вітаміну вважають форель, скумбрія і гриби.