За словами лікаря дієтолога Яна Марбера певні продукти і поживні речовини можуть допомогти поліпшити серцево-судинне здоров’я.

За даними Британського фонду серця, приблизно чверть всіх смертей серед людей пов’язана з наслідками хвороб серця. Однак, на думку медичних працівників, є кілька факторів способу життя, які можна використовувати для поліпшення загального стану серцево-судинної системи. Говорячи про це, лікар дієтолог Ян Марбер зауважив, що для підтримання хорошого здоров’я міокарда слід вживати в їжу «певні продукти».

Шпинат. За словами Марбера, шпинат є багатим джерелом магнію-мінералу, що допомагає серцевому м’язу нормально битися, а також калію, важливого поживного речовини для підтримки нормального кров’яного тиску, яке саме по собі є основним фактором ризику серцевих нападів і інсультів.

Читайте також:  Секрети довголіття: 7 звичок проти інсульту

Ягоди. Вони насичені антиоксидантами, такими як антоціани, які захищають від запалень, що сприяють розвитку хвороб серця. Кілька досліджень довели, що ягоди – це їжа, здатна знизити відразу кілька факторів ризику, пов’язаних з серцевими захворюваннями.

Цибульний. Часник, цибуля, цибуля-шалот, цибуля-порей є частиною цього сімейства овочів. При їх вживанні організм отримує аліцин-речовина, яка має кілька переваг для здоров’я міокарда: зокрема, підтримує нормальний кров’яний тиск, стримує зростання холестерину.

Продукти з клітковиною. Як зазначає лікар, клітковина допомагає знизити рівень холестерину в крові, пов’язуючи будь-який надлишок, який ховається в кишечнику, а також сприяє збереженню стабільного рівня глюкози. Клітковина міститься в багатьох продуктах, включаючи цільнозернові, бобові, овочі і цільні фрукти, горіхи і насіння, гриби.

Читайте також:  Названий простий спосіб уникнути появи зайвої ваги

Жирна риба. Насичена жирами омега-3, які “відіграють більш ніж одну роль у зміцненні серцево-судинної системи”. Ці корисні жири можуть сприяти нормальному рівню холестерину і кров’яного тиску. Порада лікаря: з’їдати хоча б одну порцію в тиждень.