Вчені з Великобританії проаналізували щоденні глобальні звіти про смерті і одужання від COVID-19 і виявили, що важкий перебіг захворювання і летальні випадки пов’язані з дефіцитом найважливішого вітаміну. За їх словами, він є основним фактором ризику зараження вірусом.

В ході своєї роботи вчені побачили “вражаючу кореляцію між тяжкістю COVID – 19 і географічною широтою”. З’ясувалося, що в північній півкулі, де поширений сезонний дефіцит вітаміну D, були зареєстровані більш важкі випадки захворювання.

«У нормальних умовах експертна оцінка займає до року, а ми поки не прожили 365 днів у цій пандемії. На даний момент ми можемо сказати, що дефіцит вітаміну D є домінуючим фактором ризику тяжкого перебігу коронавірусного захворювання», – розповіли дослідники Express.

Читайте також:  Не вживайте ліків із цими продуктами

За словами вчених, вітамін D “критично важливий для імунної функції”. Коли рівень вітаміну D високий “вроджена імунна система сильна”.

Говорячи про SARS-CoV-2, фахівці пояснили, що для потрапляння в організм вірус націлюється на білковий шип на поверхні клітин, званий ACE2, який є частиною ренін-ангіотензинової системи (РАС). Остання, серед іншого, регулює кров’яний тиск і запальну відповідь. Коронавірус може виснажувати білок ACE2, викликаючи “цитокіновий шторм”.

“Це те, що вбиває людей”, – попередили вчені, додавши, що адекватний рівень вітаміну D може допомогти запобігти неконтрольованому запаленню.

Поточні рекомендації NHS передбачають, що кожен британець повинен приймати 400 МО вітаміну D щодня з жовтня по початок березня. Однак дослідники наполягають, що цю дозу необхідно збільшити до 4000 МО, так як урядова рекомендація не в змозі «забезпечити захист імунної системи від інфекцій і хвороб».

Читайте також:  Лікар назвав найкращий і найпростіший спосіб знизити ризик утворення тромбів