Вітамін D вкрай важливий для правильної роботи організму. Він виконує безліч різних функцій, в тому числі зберігає здоров’я кісток і допомагає засвоювати кальцій. Найчастіше його дефіцит виникає в осінньо-зимовий період, а також у темношкірих і літніх людей.

Лікар загальної практики з національної служби охорони Здоров’я Великобританії (National Health Service, NHS) Рупі Ожла (Rupy Aujla) розповів в інтерв’ю Express.co.uk, який продукт можна додати в раціон восени, щоб запобігти розвитку дефіциту вітаміну.

“Існують різні продукти, які можуть підтримати загальний стан здоров’я, і одним з них є гриби. Найцікавіше, – гриби можуть забезпечити організм різними корисними речовинами, але багато людей про це навіть не знають. Мало того, що це доступний продукт, він також є хорошим джерелом вітаміну D”, – зазначив лікар.

Читайте також:  Які кабачки додавати до раціону влітку

Ожла нагадав, що вітамін D міститься в дуже невеликій кількості продуктів, і гриби – його єдине рослинне джерело. Крім того, лікар розкрив спосіб збільшити рівень цієї речовини в продукті – за його словами, для цього гриби досить покласти на сонячне підвіконня на кілька годин.

Також доктор порадив вживати гриби для здоров’я кишечника. Фахівець пояснив, що це пов’язано з вмістом в них особливих волокон – бета-глюканів, які покращують кишковий мікробіом.

Користь бета-глюканів була доведена в ході численних досліджень. Зокрема, огляд, опублікований в журналі The Journal of Nutritional Biochemistry, показав, що бета-глюкани ефективні при лікуванні різних захворювань, а їх взаємодія з мікробіотою кишечника може пригнічувати деякі патологічні стани.

Читайте також:  Що збільшує ризик психічних захворювань