В одного з найдоступніших ліків у світі неоднозначна репутація. Нове дослідження показало, що аспірин все ж таки здатний на багато.

Аспірин грає подвійну роль впливу на біль. Він не тільки запобігає запаленню та болю, але й прискорює припинення запальних процесів. Згідно з новим дослідженням, препарат вбиває циклооксигеназу, тим самим перешкоджаючи виробленню простагландинів, що викликають запалення та біль, а також спонукає фермент генерувати іншу сполуку, яка прискорює припинення запалення, повертаючи уражені клітини до гомеостатичного здоров’я.

Аспірин змушує циклооксигеназу виробляти невелику кількість спорідненого продукту, званого 15-HETE, а під час інфекції та запалень 15-HETE може бути перетворений другим ферментом на ліпоксин, який, як відомо, допомагає купірувати запалення.

Дослідники виявили, що макрофаги містять біохімічні інструменти, які ініціюють запалення, природну частину імунної відповіді, а й сприяють відновленню після запалень, вивільняючи 15-HETE і перетворюючи їх у ліпоксин у міру прогресування запалення. Нагадаємо, що аспірин – препарат, що найбільш широко використовується.

Ацетилсаліцилова кислота вперше з’явилося у фармацевтичній промисловості в 1899 році, коли вона була представлена ​​як засіб лікування ревматизму та подагри. З тих пір аспірин залишається найкращим засобом проти незначних болів та лихоманки.

Більшість людей не усвідомлюють, що насправді вони приймають аспірин, тому що він потрапляє до нашого організму не лише у вигляді окремого інгредієнта, а й у поєднанні з іншими рецептурними та безрецептурними препаратами.

Препарат застосовується для полегшення понад 50 симптомів, серед яких печія, лихоманка, артрит, біль у животі, порушення сну, мігрень та симптоми застуди. А ще аспірин може допомогти при 11 різних видах раку.