Дослідження виявили несподівані побічні ефекти дефіциту заліза в організмі. Цей елемент необхідний для утворення червоних кров’яних тілець. Якщо його мало надходить з їжею, можуть з’явитися тривожні симптоми і розвинутися анемія.

Втома і млявість. “Ваше тіло використовує залізо для транспортування кисню, тому, коли Вам його не вистачає, ви втомлюєтеся і стаєте млявим”, – говорить Меган Берд, доктор медичних наук з Oregon Dietitian.

Запаморочення. Мозок не отримує достатньо кисню, необхідного для правильного функціонування, вважає Берд. У таких випадках необхідно провести лабораторний аналіз для діагностики рівня заліза.

Головний біль. Першими ознаками анемії стають стомлюваність і головні болі, розповідає доктор медичних наук з CollegeNutritionist.com Рейчел Пол.

Читайте також:  Дієтологи назвали продукти, які здатні спровокувати непритомність і слабоумство

Слабкість м’язів. За даними магістра охорони здоров’я Сари Шліхтер з Bucket List Tummy, низький рівень заліза може призвести до порушення м’язової функції та обмеженої аеробної здатності, а також може вплинути на активність і відновлення.

Холодні руки і ноги. Головна мета заліза-допомогти червоним кров’яним тільцям доставити кисень до м’язів, органів і клітин, – пише експерт у сфері спортивного харчування Емі Гудсон. Частини тіла (наприклад, кінцівки), які не отримують в потрібній кількості кисень, стають холодними.

Ламкість нігтів і блідість шкіри. Гудсон також зазначає, що ламкі нігті і бліда шкіра – реакція організму на анемію. Причина – все та ж нестача гемоглобіну в червоних кров’яних тільцях.

Читайте також:  Антитіло, яке захищає від декількох штамів коронавірусу, виявили вчені

За даними видання Eat this, not that, найбільш легкозасвоюваною формою заліза є те, яке міститься в продуктах тваринного походження. Щоб заповнити і підтримувати його рівень, фахівці рекомендують включати в раціон яловичину, яйця, шпинат, боби, горіхи.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News