Ваші скуті суглоби, забудькуватість або депресивний стан можуть бути неочевидними ознаками запалення, що є в організмі.

Медичні фахівці констатують, що ознаки низькодиференційованого, хронічного запалення можуть не мати чіткої виразності, а ранні симптоми часто бувають «невловимими та розпливчастими». Проте його ознаки важливо знати, щоб первісне хронічне запалення не затрималося і не підштовхнуло організм до серйознішої проблеми зі здоров’ям.

Ось кілька неочевидних ознак того, що у вас в організмі може корінитися запалення.

Ваші суглоби болять або скуті. Біль у суглобах може бути однією з перших ознак хронічного запалення, викликаного різними причинами. Це також може бути сигналом про наявність аутоімунного захворювання, наприклад, ревматоїдного артриту, вовчаку, подагри. Дані патології викликають перенапругу імунної системи, у якому виділяються непотрібні запальні хімічні речовини. Конкретно про запалення говорить тривалий чи періодично відновлюваний суглобовий біль.

Ви постійно щось забуваєте. Пам’ять та розумові здібності повільно погіршуються з віком, але дослідження показують, що когнітивні проблеми асоціюються з вищим рівнем маркерів запалення в організмі.

Постійно у поганому настрої. Схильність до депресії є ще однією неочевидною ознакою, що у вас може бути запалення. Запалення викликає зміни активності нейротрансмітерів та функціонування мозку, які можуть спричинити пригнічені емоційні стани.

У вас нові проблеми із травленням. Якщо здуття живота, діарея та інші проблеми продовжують повторюватися протягом певного періоду часу, це може бути ознакою запалення. За словами медиків, запальні сполуки, потрапляючи в кровотік, проникають у кишечник та негативно впливають на його бактеріальний склад.

Ваш кров’яний тиск трохи підвищується. Уповільнене запалення є активатором розвитку гіпертонії, яка сприяє пошкодженню та жорсткості кровоносних судин.

Ви часто застуджуєтеся. З погляду фізіології, хронічне запалення є хворою імунною реакцією, що означає, що імунна система чомусь піддається надмірної стимуляції і перевтомлюється. В результаті, вступаєте в контакт з бактеріями та вірусами, організм може бути не в змозі боротися з ними.

Ви часто голодні. Постійне чи безконтрольне почуття голоду може бути сигналом того, що організм не здатний адекватно керувати глюкозою, але також може бути ознакою основного запалення. Причина в тому, що хронічне запалення робить клітини резистентними до інсуліну, сприяючи підвищенню рівня цукру в крові та розвитку діабету 2 типу.

У вас виникають стійкі подразнення шкіри. Хронічне запалення, пригнічуючи імунну систему, може зробити організм надто чутливим до різноманітних подразників. Шкірні роздратування, захворювання (наприклад, екзема) часто стають зовнішніми ознаками підвищеної схильності до алергічних реакцій.