Одним із ключів до того, щоб жити довше, є збереження двох найважливіших органів, мозку та серця, здоровими. Правильне харчування — один із найкращих способів підтримувати позитивне серцево-судинне та неврологічне здоров’я.

Тим не менш, деякі дієти кращі за інші у цьому відношенні. Деякі з них пов’язані з покращенням пам’яті та зниженням ризику дегенеративних неврологічних станів, таких як деменція, передає Express.

Деякі дослідження нещодавно показали, що середземноморська дієта може призвести до поліпшення неврологічного здоров’я у похилому віці. Дієта може діяти як захисний фактор проти погіршення пам’яті і пов’язана з кращою пам’яттю у пацієнтів старших вікових груп.

Дієтолог-нутріціолог Ігор Строков розповів, чому ця дієта зберігає ясний розум у похилому віці.

Середземноморська дієта також була пов’язана з меншим накопиченням бляшок у головному мозку. Однією з основних причин деменції є утворення бляшок, відомих як бета-амілоїди.

Крім того, було виявлено, що через поліпшення пам’яті, пов’язаного з середземноморською дієтою, люди з більшою ймовірністю дотримуватимуться її у довгостроковій перспективі. Це позитивний крок уперед у плані профілактичних заходів, які населення може вжити для зниження ризику розвитку деменції».

Зосередивши увагу на фруктах, овочах, рибі, цільнозернових та бобових, а також горіхах та оліях, середземноморська дієта є популярним варіантом для мільйонів.