Швидкість обміну речовин – дуже тонка річ. На неї може впливати безліч факторів, починаючи від вашого настрою і закінчуючи генетикою. Але деякі з них можна контролювати.

Уповільнення обміну речовин – одна з причин появи зайвої ваги. Порушення метаболізму часто бувають пов’язані з серйозними неполадками в організмі – найчастіше це збій гормонального фону або захворювання травної системи. Але є і безліч інших факторів.

Зокрема, на швидкість обміну речовин впливають суворі дієти. Якщо ваш організм отримує дуже мало їжі, то він переходить в аварійний режим і метаболізм сповільнюється. Проблема криється в тому, що аварійний режим може запускатися не тільки під час дієти, але і в тому випадку, якщо ви перебуваєте в стані емоційного стресу. Тому для того, щоб успішно схуднути, важливо зберігати спокій і позитивний настрій.

У першу чергу потрібно переконатися, що відсутні гормональні збої і проблеми з травним трактом. Якщо вони є, то необхідно пройти лікування – швидше за все, метаболізм нормалізується.

Для нормального обміну речовин важливо, щоб їжа надходила приблизно в один і той же час. Тому вам варто налагодити графік прийому їжі і намагатися їсти завжди в один час. Останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за годину до сну – коли ви відпочиваєте, метаболізм сповільнюється.

Дуже важливо стежити за своїм меню. Якщо ви постійно харчуєтеся фастфудом і шоколадними батончиками, то не варто дивуватися зайвим кілограмам. Варто пам’ятати, що велика кількість жирної і багатою швидкими вуглеводами їжі негативно позначається не тільки на обміні речовин, але і на процесі травлення. Найкраще дотримуватися здорового раціону, щоб організм був забезпечений всім необхідним.

Прискорити метаболізм допомагають фізичні навантаження. Для активної роботи м’язів потрібно багато калорій і організм буде більш ефективно засвоювати їжу, щоб забезпечити необхідну енергію. А якщо її не вистачить, то в хід підуть накопичені запаси – той самий ненависний жир.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 МІФІВ ПРО МЕТАБОЛІЗМ

10 ФАКТОРІВ, ЯКІ УПОВІЛЬНЮЮТЬ ОБМІН РЕЧОВИН